3 דרכים לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים

אם נפגעתם בתאונת דרכים, אתם בוודאי מתמודדים עם דאגות רפואיות ולא מעט לחץ נפשי. בתוך כל הבלגן, זכרו שיש סיכוי גבוה שאתם זכאים לקבל פיצוי כספי משמעותי מחברת הביטוח. כדי לקבל את מקסימום הפיצויים שמגיעים לכם, יש כמה דברים שתצטרכו לעשות החל מרגע התאונה. במדריך שלפניכם נציג שלוש דרכים לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים.

 

נפגעתם בתאונת דרכים? כמה דברים שאתם צריכים לדעת.

על פי נתונים של ארגון הבריאות העולמי, מדי שנה נפצעים ברחבי העולם בין 20 ל-30 מיליון איש מתאונות דרכים. אם נפגעתם בתאונה, ראשית כל נאחל לכם החלמה מהירה ושלמה. מרגע התאונה יש מספר פעולות שתצטרכו לבצע כדי להבטיח שתזכו בתביעת הפיצויים מול חברת הביטוח. זה אמנם מצער, אך אנשים רבים שנפגעו בתאונת דרכים לא דואגים לתעד בזמן את הפגיעות שלהם ולפנות לעורך דין מקצועי. עקב כך הם מפספסים סכומי כסף משמעותיים להם הם זכאים. לכן, חשוב לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בתחום, סמוך למועד התאונה. משרדה של יערית אוליאל הוא משרד עורכי דין תעבורה מהוותיקים והמנוסים בתחום, ונשמח ללוות אתכם בתהליך עד שתקבלו את הפיצוי שמגיע לכם – https://uliel.co.il.

 

חוק פיצוי לנפגעי תאונות דרכים

בשנת 1975 עבר חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים והביא לרפורמה משמעותית בתחום. חוק הפיצויים מבטיח שכל אדם שנפגע בתאונת דרכים יזכה לפיצוי. האחריות כלפי הנפגעים בתאונה מוטלת על הנהג המעורב בה ועל חברת הביטוח. זאת, ללא הצורך להוכיח מי אשם בתאונה. במידה ולנהג הפוגע אין ביטוח חובה או במקרה של תאונת פגע וברח, הנפגעים יכולים לתבוע פיצוי כספי מ"קרנית", הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

 

שלוש דרכים לקבל פיצויים לאחר תאונת דרכים

סוגי הפיצויים האפשריים נחלקים למספר קטגוריות. כדי לדעת מהו סוג הפיצוי שמגיע לכם ולקבל אותו, חשוב מאד להיוועץ בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום.

  1. פיצוי בגין אובדן השתכרות: לאחר התאונה, ייתכן שתיאלצו להפסיד ימי עבודה. בין אם מדובר בתקופה ארוכה או רק בימים בודדים, ייתכן שאתם זכאים לפיצוי. כדי לזכות בפיצוי כזה תצטרכו להוכיח שקיים קשר סיבתי בין התאונה לבין ההיעדרות מהעבודה, ולהצטייד במסמכים מתאימים.
  2. פיצוי בגין עוגמת נפש: במידה והתאונה גורמת לכאבים, היא גורמת גם לעוגמת נפש. כדי לזכות בתביעה כזאת, כלל הברזל הוא תיעוד מהרגע הראשון: תעדו וצלמו את חבלות הגוף שלכם, פנו לקבלת טיפול רפואי סמוך למועד התאונה ודאגו לאבחון רפואי.
  3. פיצוי על סיעוד רפואי: במידה והנפגע סובל מנכות וזקוק לסיוע סיעודי, הוא רשאי לתבוע החזר עבור כל ההוצאות מחברת הביטוח. כמו כן, במקרים רבים הנפגע זכאי לפיצוי קבוע מחברת הביטוח.

 

לסיכום, נפגעי תאונות דרכים זכאים לפיצויים מחברת הביטוח. הפיצוי יכול להינתן בגין עוגמת נפש, אובדן השתכרות או פיצוי על סיעוד רפואי. אם יש תחום שחשוב לערב בו עורך דין מקצועי, הרי זה תחום תאונות הדרכים. פעולה מהירה, מקצועית ומדויקת תזכה אתכם בפיצוי שמגיע לכם. לכן, חשוב לפנות לעורך דין כבר מהרגע הראשון.

תאונות דרכים

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

האם יש הכשרות פיננסיות שעו

האם יש הכשרות פיננסיות שעו"ד אובדן כושר עבודה צריך לעשות

בישראל כמו בישראל, בשביל להגיע למקום גדול ולפרנסה טובה, עלינו לעבוד קשה מאוד. עורכי דין רבים ברחבי הארץ עוסקים בתחומים…
באיזה מכשירים פנסיונים כדאי להשקיע

באיזה מכשירים פנסיונים כדאי להשקיע

מוצרים פנסיונים המאפשרים לכם לחסוך לפנסיה שלכם הם חשובים וקיימים מספר סוגים. מהן האפשרויות בשוק ובמה כדאי לכם להשקיע? על…
האם חייבים לעשות ביטוח דירה לפני לקיחת משכנתא?

האם חייבים לעשות ביטוח דירה לפני לקיחת משכנתא?

לאחר שהצלחנו לחסוך את ההון העצמי הנדרש, בין אם בכוחות עצמנו ובין אם בעזרת ההורים, אנחנו מתחילים במלאכת הבדיקה וההשוואות…
פטור ממס הכנסה לנכים - המדריך המלא

פטור ממס הכנסה לנכים - המדריך המלא

פטור ממס הכנסה לנכים – המדריך המלא. למי שעומד על זכויותיו ולא מתפשר, כי מה שמגיע לנו – מגיע לנו.…