תפקידו של עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין מתעסק בעסקאות בתחום הנדל"ן, נכסים וקרקעות.

בעת שכירת שירותיו של עורך דין מקרקעין מה תפקידו בעסקה ומדוע לא לוותר על שירותיו?

כל הליך משפטי מצריך התערבות וליווי של עורך דין. ישנם תחומים רבים שבהם עורכי דין מתמקצעים. חלק מתחומים אלו הוא תחום המקרקעין אשר באופן כללי עוסק בנדל"ן ובנכסים. בעת התחלה של עסקת נדל"ן כגון מכירת או קניית דירה יד ראשונה או שניה, כדאי לבדוק ולמצוא עורך דין מקרקעין מומלץ אשר ימצה את הזכויות של שוכרו בצורה מיטבית.

 

התמחות מקרקעין

הגדרת המקרקעין מעוגנת בחוק הישראלי ומגדירה מה נחשב כדיני מקרקעין ומה אינו חלק מדין זה. בבסיס מדובר בעסקאות אשר עוסקות בשינויי בעלות על נכס או קרקע מאדם אחד לאדם אחר. כמובן שכל עסקה כזאת מכילה העברת כספים אשר אחוז מסוים מהם הולך לעורך הדין. מעבר לקנייה ומכירה התמחות זאת מתייחסת גם לשיתוף בעלות על נכס מסוים ובנייה עירונית.

 

שכירת דירה

מגיל צעיר רובנו מכירים את ההליך של שכירת דירה, בו בעצם אדם אשר מחזיק בדירה אך לא גר בה משכיר אותה למגורים לאדם אחר לתקופת זמן אשר נקבעת בחוזה ומצריכה תשלום חודשי קבוע לבעל הדירה על ידי השוכר. בעסקה של השכרת או שכירת דירה לשני הצדדים מומלץ לשכור שירותי עורך דין. תפקידו בעסקה זאת מצד השוכר לוודא שהחוזה פייר כלפיו ומכסה מקרי קיצון שיכולים לעלות לשוכר הרבה כסף. מצד המשכיר, תפקידו של עורך הדין לוודא שהחוזה מכסה גם אותו ומונע ממנו הוצאות עתידיות גדולות מדי.

 

קניית דירות או מכירתן

קנייה של דירה נראית כדבר די פשוט, אדם אחד משלם לבעל הדירה את הסכום שבו נקב וכעת המשלם הופך להיות בעלה החוקי של הדירה בעסקה, אך בפועל מדובר בהליך הרבה יותר מסובך. עורך הדין אשר מתמחה במקרקעין מוביל את העסקה ותפקידו לנהל את נושא החוזה כך שהקנייה או המכירה יהיו חוקיות לגמרי. נוסף על העברת הבעלות בין הקונה למוכר תפקידו של עורך הדין לוודא את מיצוי האינטרסים של מי שהוא מייצג בנושאי מס קנייה ומכירה ורישום כל ההליך באופן חוקי.

כאשר הקניה מתבצעת ישירות מקבלן לעורך דין מקרקעין יש לו תפקיד מרכזי בשמירה על הזכויות ועל הכוח גם של האזרח אל מול החברה הגדולה בעקבות העובדה שהקבלן בוודאי מנוסה ומבצע עוד המון עסקאות כאלה מול לקוחות אחרים אל מול ניסיונו של הקונה בעסקאות מסוג זה.

באופן כללי תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא לשמש כצד המקצועי בהליכי מכירה, קניה וכל עסקה אשר עוסקת סביב נדל"ן, קרקעות ונכסים. בשל המורכבות של עסקה מסוג מקרקעין תפקידו לוודא את כל הפרטים הקטנים ולנסח חוזה אשר ישרת את מרבית האינטרסים של האדם המיוצג על ידו בעסקה.

 

פטיש

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

האם יש הכשרות פיננסיות שעו

האם יש הכשרות פיננסיות שעו"ד אובדן כושר עבודה צריך לעשות

בישראל כמו בישראל, בשביל להגיע למקום גדול ולפרנסה טובה, עלינו לעבוד קשה מאוד. עורכי דין רבים ברחבי הארץ עוסקים בתחומים…
באיזה מכשירים פנסיונים כדאי להשקיע

באיזה מכשירים פנסיונים כדאי להשקיע

מוצרים פנסיונים המאפשרים לכם לחסוך לפנסיה שלכם הם חשובים וקיימים מספר סוגים. מהן האפשרויות בשוק ובמה כדאי לכם להשקיע? על…
האם חייבים לעשות ביטוח דירה לפני לקיחת משכנתא?

האם חייבים לעשות ביטוח דירה לפני לקיחת משכנתא?

לאחר שהצלחנו לחסוך את ההון העצמי הנדרש, בין אם בכוחות עצמנו ובין אם בעזרת ההורים, אנחנו מתחילים במלאכת הבדיקה וההשוואות…
פטור ממס הכנסה לנכים - המדריך המלא

פטור ממס הכנסה לנכים - המדריך המלא

פטור ממס הכנסה לנכים – המדריך המלא. למי שעומד על זכויותיו ולא מתפשר, כי מה שמגיע לנו – מגיע לנו.…