בישראל של 2022, אנו רוכשים ביטוחים בלי סוף. ביטוח חיים, ביטוח משכנתאות, ביטוח סיעודי, ביטוח רפואי וביטוח מנהלים הינם רק חלק מפוליסות הביטוח המבטחות את מרבית העובדים במשק הישראלי. הישראלי הממוצע עלול לצאת פראייר ולשלם כספי ביטוח גבוהים. אולם ביכולתכם להיות מתוחכמים ולהוזיל את מחירי הביטוח שאתם משלמים.

 

כפל ביטוחים

השלב הראשון בהוזלת עלויות של הביטוח שלכם הוא ווידוא כי אין לכם כפל ביטוחים. לא אחת, עובדים מבוטחים במספר ביטוחים כנגד אותו עניין, מבלי שהם מודעים לכך כל כלל ועיקר. לעיתים, במקרי אסון, אכן שני הביטוחים יעניקו גם כפל פיצוי למבוטח, אולם במקרים אחרים לא יוענקו כפל פיצויים ויוצא כי המבוטח שילם לריק ביטוח כפול.

לפני מספר שנים, משרד האוצר הקים אתר בשם הר הביטוח אשר מאפשר לכל אזרחי ישראל לוודא האם הם מבוטחים כפול לריק. באתר תוכלו למצוא מידע אודות כלל הביטוחים שלכם, לפי מספר תעודת הזהות שלכם. הודות לכך, תוכלו להיווכח האם יש לכם כפל ביטוחים מיותר.

את החיפוש בהר הביטוח תוכלו לבצע באופן עצמאי. אולם אם אינכם אנשים המסתדרים עם בירוקרטיה, תוכלו לבקש מסוכן הביטוח שלכם שהוא יבצע במקומכם את בדיקת כפל הביטוחים. כך, כל המידע הדרוש יהיה לפניכם.

כפל ביטוחים

ביטול הביטוח הכפול

לאחר שאיתרתם את הביטוחים הכפולים שלכם תוכלו, כמובן, לבקש מסוכן הביטוח שלכם כי הוא יבטל את הביטוחים הכפולים ויותיר אתכם עם הביטוחים ההכרחיים בלבד. כבר במהלך זה תפסיקו להיות הפראיירים של חברות הביטוח, תיוותרו עם הפוליסות ההכרחיות לכם בלבד ותחסכו כסף רב.

 

השוואת פוליסות

שוק הביטוח הישראלי נהנה מתחרות גבוהה יחסית. פועלות במשק חברות ביטוח רבות המתחרות זו עם זו על אותם לקוחות. במצב שכזה, תוכלו לתמחר באופן מוצלח את חברות הביטוח. חברת הביטוח שלכם בונה על כך שלא תמהרו להתעסק עם בירוקרטיות אלא תיוותרו עם פוליסת הביטוח שלכם שנים ארוכות. הודות לכך, הן מאפשרות לעצמן לגבות עמלות ופרמיות גבוהות על חשבונכם.

אולם אם תהיו מתוחכמים, תוכלו לתמחר את חברות הביטוח זו עם זו ולהוזיל את עלויות הביטוח שלכם. פנו עם פרטי הפוליסה שלכם אל חברת ביטוח מתחרה ובקשו ממנה הצעה אטרקטיבית יותר. עם ההצעה האטרקטיבית פנו אל חברות ביטוח נוספות, כולל חברת הביטוח הנוכחית ובקשו מהן לטייב את ההצעה. בשלב מסוים חברות הביטוח לא יוכלו עוד להוזיל את הפוליסה. אז, בחרו בפוליסה המשתלמת ביותר ותהנו מדמי ביטוח נמוכים וזולים.

כמובן שתוכלו לבצע את התמחור באמצעות סוכן הביטוח. ככל שתעדיפו, תוכלו לחסוך לעצמכם את הטרחה והטיל על הסוכן את מלאכת התמחור. גם התוצאות צפויות להיות טובות יותר.

 

לסיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להפסיק להיות פראיירים של חברות הביטוח ולהתחיל להוזיל את הפוליסות שלכם, בפניכם שתי פעולות. ראשית, בטלו ביטוחים כפולים. שנית, תמחרו את חברות הביטוח לקבלת ההצעות הטובות ביותר.

חברות ביטוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *