שוק הנדל"ן בארה"ב – הכרות קצרה

כיום קשה שלא לשמוע על שוק הנדל"ן בארצות הברית ועל יתרונותיו ומומחים רבים ממליצים להשקיע בו כדי להפיק תשואות כפולות מן התשואות בישראל. על אף זאת, לא כל נכנס בכל מחוז ועיר מומלצים לרכישה ומומלץ מאד להכיר את השוק האמריקאי לפני שנכנסים לעסק ההשקעות, כדי לוודא שבחרתם בעסקה הרווחית ביותר ושקלתם את כלל האופציות.

על אף הריחוק ואי ההתמצאות של רבים מאתנו בארה"ב, ניתן לחקור ולהבין את השוק. לפניכם הכרות קצרה עם שוק הנדל"ן בארצות הברית.

 

מה מאפיין את שוק הנדל"ן בארצות הברית?

מאז הנפילה הכלכלית ב2008, מחירי הנדל"ן בארצות הברית ירדו באופן חד ומשקיעים רבים מיהרו להרוויח מהירידה. מעבר לכך, הבנייה בארה"ב נחשבת לזולה יותר בגלל שיטתה ששונה מישראל. בעוד ובארץ הבנייה היא בעיקר באבן, בארה"ב נמצא בתים רבים מעץ, מתוך ההנחה שבתי עץ שורדים יותר בעת רעידות אדמה וטורנדו שפוקדים את ארה"ב אחת לכמה זמן.

חשוב לזכור כי השוק בארצות הברית אינו אחיד ויש לשים לב למספר פרמטרים בעת בדיקת השוק. חשוב לשים דגש על הבדלים בין מקומות ומדינות שכן השוק משתנה לחלוטין מאזור לאזור. יש לקחת בחשבון נתונים כמו פשיעה, מיקום, מצב כלכלי באזור וכו', ולבדוק את שווי הדירה והביקוש לשכירות בה בהתאם לפרמטרים אלה. למידע נוסף עבור השקעות בארה"ב לחצו כאן.

 

מה היתרונות של השקעה בשוק הנדל"ן בארצות הברית?

השקעה בסיכון נמוך

לרוב השקעה בנדל"ן היא השקעה מרגיעה יותר שכן לא עומדת בסיכונים רבים לעומת השקעות בבורסה. זאת משום שבעוד ובבורסה יש תנודות חריפות, התנודות בשוק הנדל"ן לרוב מתונות יותר ואפילו אם הן קיימות הן לא בהכרח משפיעות על סכום השכירות והרווח.

 

השוק ידוע בתשואות גבוהות

שוק הנדל"ן בארצות הברית עומד על ממוצע תשואות של בין 9-10%, עובדה שהופכת את העסקה לרווחית ובטוחה במיוחד. בעוד שבישראל ממוצע התשואות עומד על 3%, מדובר באחוז גבוה שמעניק למשקיע רוגע ושקט רב בתחום הכלכלי, וההוצאה מכסה את עצמה מהר יותר משוקי נדל"ן אחרים.

 

מערכת נוחה ושקיפות מלאה

שוק הנדל"ן בארצות הברית ידוע בהיותו מקצועי ומהימן. עובדה שתורמת במיוחד לנוחיותו עבור המשקיעים היא השקיפות המלאה בנתונים שמתנהלת בו. ניתן למצוא על כל נכס מידע ושקיפות מלאה ושוטטות פשוטה באתר של כל מחוז באמריקה תניב פרטים רבים על הנכסים הקיימים בו בשוק הנדל"ן. בעת בדיקת השוק מומלץ להיכנס גם למערכת Multiple listing Service בה מתפרסמות רוב עסקאות הנדל"ן בשקיפות מלאה.

 

מהן האפשרויות הקיימות להשקעה בנדל"ן בארה"ב?

  1. רכישת בית פרטי להשכרה למשפחות, זוגות – בתי קרקע נחשבים למבוקשים בארה"ב ולרוב אין קושי רב בהשכרתם במידה ומדובר בנכסים במיקום ומצב מספק.
  2. רכישה דירה בבניינים (או קומפלקס) – דירות אלה לרוב זולות יותר מבתי קרקע. יש לשים לב שבמקרים כאלה יש צורך בשיתופי פעולה עם שאר הדירות על המרחבים הציבוריים בבניין.
  3. רכישת נדל"ן מסחרי – מלונות, משרדים וכו'.

 

בית אמריקאי לאחר גשם על רקע שקיעה

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

הלוואות לעסקים - מתי לקחת הלוואה וכמה?

הלוואות לעסקים - מתי לקחת הלוואה וכמה?

ניהול עסק היא אחת המשימות המורכבות ביותר, אך המספקות ביותר. עסק משלך הוא מושא לגאווה ועבודה אליה תשמחו לקום בבוקר…
מהי מטרתו של תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

מהי מטרתו של תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא תיקון שחשוב להכיר בו, מאחר והוא מעניק עבורנו כל כך הרבה הטבות שמביאות לחסכונות…
3 דרכים לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים

3 דרכים לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים

אם נפגעתם בתאונת דרכים, אתם בוודאי מתמודדים עם דאגות רפואיות ולא מעט לחץ נפשי. בתוך כל הבלגן, זכרו שיש סיכוי…
פינוי בינוי - האם מגיע לכם הטבות מס?

פינוי בינוי - האם מגיע לכם הטבות מס?

פינוי בינוי הוא תהליך משתלם במיוחד. מדובר בתהליך בו בניין ישן נהרס, ובונים במקומו בניין חדש. דיירי הבניין הישן מקבלים…