מעוניינים לקנות משרד אישי? מחפשים משרד לקנייה שתוכלו להשכיר ולהרוויח ממנו?

כל הדברים שמוכרחים לבדוק לפני שבוחרים משרד.

 

המשרד המושלם – לכל מטרה

בין אם אתם בוחרים כרגע את המשרד האישי שלכם, ובין אם אתם מחפשים עסקה טובה שתוכלו להשקיע בה, לא תרצו לקנות את המשרד הראשון שתמצאו למכירה. בדיוק כמו קניית דירה למגורים, גם למשרדים למכירה יש פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון, על מנת שהמשרד ישרת אתכם כראוי או כדי שתצליחו למצוא לו שוכרים הגונים.

 

הטיפ הראשון – לבוא מוכנים

אומנם אינכם עדיין יודעים מהם השיקולים בעת בחירת משרד, אך הטיפ הראשון נכון לכל עסקה שתעשו בחיים, לא רק לקניית משרד. חשוב לעשות עבודת מחקר קטנה ברחבי האינטרנט כדי לבוא מוכנים עם ידע כללי. אל תוותרו על כך, למרות שזה ידרוש מכם זמן. אם תדעו את טווח המחירים המקובל, אילו אזורים יקרים יותר ואילו פחות, תהיו פחות מופתעים וגם מי שיעמוד מולכם ירגיש שעליכם הוא לא יכול לעבוד.

 

הטיפ השני – איפה?

השיקול העיקרי שלכם צריך להיות מיקום המשרד. כמובן שאם אתם גרים בפריפריה, ואתם מחפשים משרד לקנייה לצורך שימושכם האישי, אין למיקום הגאוגרפי של המשרד משמעות גדולה בעבורכם. אך אם אתם מחפשים משרדים למכירה לצורך השקעה, דעו כי משרדים למכירה במרכז מניבים דמי שכירות גבוהים יותר והם בעלי ביקוש גדול יותר. בנוסף, מלבד המיקום על המפה, רצוי שהמשרד יהיה ממוקם באזור תעשייה, ליד מקומות מסחר נוספים.

 

הטיפ השלישי – מחיר

המחיר צריך להוות שיקול מרכזי, ולהתאים לתקציב שלכם. מחירים של משרדים למכירה מתומחרים לפי מחיר למ"ר, והם משתנים מעיר לעיר. משרדים למכירה בתל אביב לדוגמא, יעלו לכם הרבה יותר ממשרדים באזורים אחרים, כיוון שבתל אביב קיימת פעילות עסקית רחבה וביקוש גדול מאוד להשכרת משרדים או לרכישתם. לפני שאתם מחליטים על משרד בצעו סקר שוק של מחירים כך שתדעו מראש לאיזה טווח מחירים לצפות, ותגיעו למשא ומתן מוכנים יותר.

 

הטיפ הרביעי – חניות

כדי שמשרד יהיה מושלם מכל הבחינות הוא צריך לכלול חניות פרטיות. הרבה מאוד עסקים לא ישכירו משרד שלא כולל חניות אישיות, כיוון שבאזורים מסחריים קשה מאוד למצוא חנייה בשעות הבוקר. אל תסתמכו על כך שקיימות חניות ציבוריות בסביבה, כיוון שבשעות העומס זהו נתון פחות רלוונטי.

 

לסיכום

כאשר בוחרים משרד לקנייה, חשוב לתת את הדעת למספר דברים. ראשית, מומלץ לבדוק טווח מחירים מקובל ולבוא אל מסע החיפוש מוכנים עם ידע. בנוסף, מלבד בדיקת מצב הנכס ומחירו, בדקו שהמיקום שלו אסטרטגי והוא ממוקם באזור מסחרי פעיל. משרד מושלם, הן לשימוש אישי והן להשכרה, חייב לכלול חניות פרטיות שיחסכו זמן יקר וחיפושים רבים בשעת ההגעה למשרד. קיים היצע גדול בשוק המשרדים למכירה כך שאין סיבה שלא תוכלו למצוא את המשרד המושלם בשבילכם.

 

קניית נכס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *