אם אתם שואלים מי מבצע את בדיקות בדק הבית, חשוב קודם להגדיר את סוגי הבדיקות שהנכס שלכם מצריך בפועל. לפי החוק בישראל, רוב הבדיקות צריכות להתבצע על ידי מהנדסי והנדסאי בניין. יחד עם זאת, חלק מהבדיקות המורכבות יותר יצריכו אנשי מקצוע נוספים בהתמחויות שונות. 

רגע לפני שמאשרים את קבלת המפתח לדירה המשומשת או אפילו לדירה החדשה מהקבלן, חשוב לבדוק ב-7 עיניים שאתם לא מקבלים מפתחות לחתול בשק. כדי לעשות זאת, מזמינים חברת בדק בית אשר מתמחה בכל סוגי בדיקות הנכסים השונות. החברה תפעל, בין היתר, כדי לגלות ליקויים בתחומים הבאים:

  • ליקויים בתחום איטום המבנים, סדקים בבטון והתרופפות חלקים במעטפת הבניין.
  • תקלות במערכות התשתיות של הנכס, כולל חשמל, גז ומים.
  • אי תפקודים במערכות מיזוג האוויר וכן חימום תת רצפתי בנכס.
  • בעיות הנוגעות לזכויות בנייה שימוש בחומרי גלם, רמת האבזור של הדירה ועוד.

 

מה החוק בישראל אומר לגבי בדק בית?

כאמור, אנשי המקצוע אשר מטפלים בבדיקות של תחום בדק הבית הם מהנדסי בניין וכן הנדסאי בניין. זאת, ע"פ החוק בישראל אשר ממנה את אנשי המקצוע האלו כדי לוודא תקינות מבנית של בניינים, תקינות יסודות מבנים ועוד. אבל, בימינו הבניינים והבתים הפרטיים נבנים בסטנדרטים מאוד משתנים של בנייה. מכיוון שהמבנים בישראל ובעולם נבנים בסטנדרטים משתנים של בנייה, ככה גם בדיקות של בדק בית משתנות בטבען בהתאם לסוג הנכס.

בדק בית

אנשי מקצוע נוספים עבור בדק בית

בואו ניקח את הדוגמה של בתים חכמים עם מערכות דיגיטליות מתקדמות. בתים אלו, כדי לבדוק את תקינות המערכת שבהם, יצריכו חשמלאים מומחים בתחום של בית חכם. באופן כללי, זו בעצם הסיבה לכך שחשוב לקבל סיוע מאת חברת בדק בית ולא ממהנדס בניין שפועל באופן עצמאי.

כאשר אתם מקבלים את השירות מחברת בדק בית ולא ממהנדס עצמאי, אתם מקבלים בעצם את כל הפתרונות תחת קורת גג אחת. באופן הזה, לא משנה אילו בדיקות הנכס שלכם יצריך, אתם תהיו סמוכים ובטוחים שחברת בדק הבית יכולה לספק לכם פתרונות מקיפים 360.

לסיכום, כמה עולה בדק בית?

בסופו של דבר, מחיר בדק בית משתנה בהתאם לכמה פקטורים שונים. הגורמים שישליכו על מחיר בדק בית הם הבאים:

  • גודל הנכס ומספר החדרים הכלולים בו.
  • המצב התחזוקתי הכללי של הנכס.
  • מורכבויות המערכות המותקנות בנכס.
  • סוגי אנשי המקצוע שהבדיקות יצריכו.

בממוצע, כאשר לוקחים את הפרמטרים שלעיל בחשבון, מחיר בדק בית יכול לנוע בין 1,200 ₪ ל-1,600 ₪ ומעלה. אם אתם רוצים לנסות להוזיל את העלות של הבדיקה, ההמלצה היא לקבל כמה הצעות מחירים, מה שנקרא השוואת מחירים בין חברות בדק בית. תוכלו לבחון סוגי שירותים שונים, סוגי מומחיות והסמכות, מחירים וכן הלאה.

בדק בית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *