מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה שיכריע בסופו של דבר אם המשכנתא שלכם משתלמת או לא, זו הריבית. גובה ריבית המשכנתא משליכה על יוקר המשכנתא ועל גובה ההחזרים החודשיים שתשלמו בסופו של דבר. השאלה היא מה משפיע על ריבית המשכנתא ומה מייקר אותה? בדיוק לכן ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. מוזמנים להמשיך איתנו. 

 

גובה אחוז מימון

ככל שתקחו אחוז מימון גבוה יותר מהבנק, כך גם הריבית תעלה בהתאם. הבנק רואה סיכון במימון אחוזי משכנתא גבוהים ולכן הוא גם מעלה את ריבית המשכנתא בהתאם. כך או כך, כדאי לדעת שישנן מדרגות מימון שריבית המשכנתא מותאמת בהתאם להן. לצורך כך, חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומחה בתחום כמו מומחי mashcantainfo.com.

 

מקורות ההון העצמי

כאשר הבנק מזהה שההון העצמי הקיים מקורו בהלוואות, הוא יזהה כי מדובר בהלוואה מסוכנת יוטתר ולכן הוא גם יעלה את גובה הריבית במשכנתא. לא מעט לווים לוקחים הלוואות למימון ההון העצמי אך בסופו של דבר הם שוכחים שהחזרי הלוואות אלו יחברו להחזרי המשכנתא העתידיים ויש צורך בחישוב יכולת ההחזר בצורה נכונה.

 

מצב דירוג האשראי

כאשר ללווה יש דירוג אשראי נמוך, הסיכון באישור הלוואה הוא ממשי ולכן הבנק מעלה את ריבית המשכנתא בהתאם. מי שמעוניין להימנע מהעלאת ריבית זו מקפיד על התנהלות כלכלית נכונה ופונה לניקוי בי די איי.

 

מספר הלווים בתיק

פרטי הלווים גם הם משליכים על גובה הריבית. כאשר הלוואת משכנתא אחת נלקחת על ידי מספר לווים, הסיכונים גדולים יותר מצד הבנק וכך גובה הריבית עלול גם הוא לעלות.

 

גיל נוטל המשכנתא

לווה משכנתא צעיר מידי יצטרך לערב ערב משלם בתמונה כדי שהוא יוכל לקבל את המשכנתא. אך פעמים רבות הבנקים מאשרים את ההלוואה לצעירים, נוקבים במחיר ריבית גבוה במיוחד ורק אם מערבים ערב משלם, ניתן להוזיל את מחיר הריבית.

 

מדדים משתנים

לא מעט ריביות משכנתא צמודות למדדים שונים כמו מדד המחירים לצרכן. כל עלייה במדד משפיעה על החזרי המשכנתא לעלות בגלל הריבית שעלתה. ההמלצה היא להימנע מהצמדה חסרת מחשבה וכבר מראש לבחון סיכונים נלווים להצמדות.

 

יכולת החזר חודשית

לכל אדם יש יכולת החזר מסוימת שהוא לא יוכל להחזיר הלוואה גבוהה ממנה. הבנקים מאשרים הלוואות לאחר בחינת יכולת ההחזר. כאשר לווה לוקח על עצמו החזר הלוואה ש"חונקת" את יכולת ההחזר שלו, גובה הריבית יהיה גבוה בהתאם. ההמלצה היא לפרוס את החזרי המשכנתא כך שגובה ההכנסה הפנויה יהיה לפחות כפול 3 מגובה ההחזר החודשי.

 

לסיכום

יש לא מעט נקודות המשליכות על גובה הריבית במשכנתא שלכם. מי שמעוניין במשכנתא בעלת ריביות נמוכות, צריך לפעול בחכמה ולהיעזר ביועץ משכנתאות לאורך תהליך לקיחת המשכנתא. הוא ידע לכוון את תיק המשכנתא בצורה יעילה ונכונה.

ריבית משכנתא

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

לא סומכים על כל אחד: כך תקנו זהב אמיתי אונליין

לא סומכים על כל אחד: כך תקנו זהב אמיתי אונליין

רבים מאתנו שמעו לאחרונה על המקרה שאירע לאדם ממרכז הארץ שביצע רכישה שגויה של זהב ברשת. אם הייתם בחלל החיצון…
מדור לדור - כך תנהלו את העושר המשפחתי בצורה נכונה

מדור לדור - כך תנהלו את העושר המשפחתי בצורה נכונה

יש לכם הון משפחתי ואם רוצים לשמר אותו, להגדיל אותו ובעיקר, לנהל אותו בצורה יעילה ונכונה. ניהול עושר הוא מונח…
מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

ריבית המשכנתא שלכם מושפעת מתנאי המשכנתא השונים. כאן ריכזנו את מה שכדאי לדעת כאשר מעוניינים בריבית משכנתא נמוכה. כי בסופו…
כך תבחרו את המשכנתא הנכונה

כך תבחרו את המשכנתא הנכונה

עולם המשכנתאות והפיננסי הוא תחרותי ומלא היצע. מי שמגיע לשלב לקיחת המשכנתא יודע עד כמה ההיצע הוא גדול ומבלבל. מי…