מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה שיכריע בסופו של דבר אם המשכנתא שלכם משתלמת או לא, זו הריבית. גובה ריבית המשכנתא משליכה על יוקר המשכנתא ועל גובה ההחזרים החודשיים שתשלמו בסופו של דבר. השאלה היא מה משפיע על ריבית המשכנתא ומה מייקר אותה? בדיוק לכן ריכזנו לכם כאן מידע בנושא. מוזמנים להמשיך איתנו. 

 

גובה אחוז מימון

ככל שתקחו אחוז מימון גבוה יותר מהבנק, כך גם הריבית תעלה בהתאם. הבנק רואה סיכון במימון אחוזי משכנתא גבוהים ולכן הוא גם מעלה את ריבית המשכנתא בהתאם. כך או כך, כדאי לדעת שישנן מדרגות מימון שריבית המשכנתא מותאמת בהתאם להן. לצורך כך, חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומחה בתחום כמו מומחי mashcantainfo.com.

 

מקורות ההון העצמי

כאשר הבנק מזהה שההון העצמי הקיים מקורו בהלוואות, הוא יזהה כי מדובר בהלוואה מסוכנת יוטתר ולכן הוא גם יעלה את גובה הריבית במשכנתא. לא מעט לווים לוקחים הלוואות למימון ההון העצמי אך בסופו של דבר הם שוכחים שהחזרי הלוואות אלו יחברו להחזרי המשכנתא העתידיים ויש צורך בחישוב יכולת ההחזר בצורה נכונה.

 

מצב דירוג האשראי

כאשר ללווה יש דירוג אשראי נמוך, הסיכון באישור הלוואה הוא ממשי ולכן הבנק מעלה את ריבית המשכנתא בהתאם. מי שמעוניין להימנע מהעלאת ריבית זו מקפיד על התנהלות כלכלית נכונה ופונה לניקוי בי די איי.

 

מספר הלווים בתיק

פרטי הלווים גם הם משליכים על גובה הריבית. כאשר הלוואת משכנתא אחת נלקחת על ידי מספר לווים, הסיכונים גדולים יותר מצד הבנק וכך גובה הריבית עלול גם הוא לעלות.

 

גיל נוטל המשכנתא

לווה משכנתא צעיר מידי יצטרך לערב ערב משלם בתמונה כדי שהוא יוכל לקבל את המשכנתא. אך פעמים רבות הבנקים מאשרים את ההלוואה לצעירים, נוקבים במחיר ריבית גבוה במיוחד ורק אם מערבים ערב משלם, ניתן להוזיל את מחיר הריבית.

 

מדדים משתנים

לא מעט ריביות משכנתא צמודות למדדים שונים כמו מדד המחירים לצרכן. כל עלייה במדד משפיעה על החזרי המשכנתא לעלות בגלל הריבית שעלתה. ההמלצה היא להימנע מהצמדה חסרת מחשבה וכבר מראש לבחון סיכונים נלווים להצמדות.

 

יכולת החזר חודשית

לכל אדם יש יכולת החזר מסוימת שהוא לא יוכל להחזיר הלוואה גבוהה ממנה. הבנקים מאשרים הלוואות לאחר בחינת יכולת ההחזר. כאשר לווה לוקח על עצמו החזר הלוואה ש"חונקת" את יכולת ההחזר שלו, גובה הריבית יהיה גבוה בהתאם. ההמלצה היא לפרוס את החזרי המשכנתא כך שגובה ההכנסה הפנויה יהיה לפחות כפול 3 מגובה ההחזר החודשי.

 

לסיכום

יש לא מעט נקודות המשליכות על גובה הריבית במשכנתא שלכם. מי שמעוניין במשכנתא בעלת ריביות נמוכות, צריך לפעול בחכמה ולהיעזר ביועץ משכנתאות לאורך תהליך לקיחת המשכנתא. הוא ידע לכוון את תיק המשכנתא בצורה יעילה ונכונה.

ריבית משכנתא

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

שוויון הזדמנויות: בחינת ההצטלבות בין זכויות משכנתא ועובדים זרים

שוויון הזדמנויות: בחינת ההצטלבות בין זכויות משכנתא ועובדים זרים

עובדים זרים שהגיעו למדינת ישראל מהווים כבר חלק בלתי נפרד ממנה בעשור האחרון, בעיקר בתחומי החקלאות והסיעוד. העובדים הזרים, על…
החשיבות שבהסכם ממון

החשיבות שבהסכם ממון

הסכם ממון מוצק הוא מרכיב מכריע בכל תוכנית פיננסית מוצלחת. בין אם אתם נכנסים לשותפות עסקית, מתחתנים או יוצאים למיזם…
7 סיבות לקחת משכנתא חוץ בנקאית

7 סיבות לקחת משכנתא חוץ בנקאית

כאשר מדובר בקבלת משכנתא, אנשים רבים פונים אוטומטית לבנקים מסורתיים. עם זאת, ישנה אפשרות חלופית שצוברת פופולריות: משכנתאות חוץ בנקאיות.…
מה הם התנאים לקבלת דירה במחיר למשתכן?

מה הם התנאים לקבלת דירה במחיר למשתכן?

לישראל, כמו מדינות רבות אחרות, קיימות תוכניות למתן אפשרויות דיור בר השגה לתושביה. תוכניות אלו מטרתן לסייע לאנשים ולמשפחות שאולי…