ריבית המשכנתא שלכם מושפעת מתנאי המשכנתא השונים. כאן ריכזנו את מה שכדאי לדעת כאשר מעוניינים בריבית משכנתא נמוכה. כי בסופו של דבר, כולם רוצים לשלם על המשכנתא שלהם מחיר נמוך ככל האפשר. אז בואו נתחיל.

 

הנתונים המשפיעים על ריבית המשכנתא

כולנו רוצים לשלם ריבית נמוכה ככל הניתן. הבעיה היא שלא כולנו מודעים לנתונים המשפיעים על גובה הריבית. יצאנו לבדוק עם צוות המומחים של mashcantainfo.com מהם הנתונים המובילים המשפיעים על גובה הריבית.

 

אחוזי המימון

ככל שגובה המימון שמשכנתא יהיה גבוה יותר, כך גם הריבית תהיה גבוהה יותר. ישנם מדרגות מימון על פיהם נקבעת הריבית.

גובה הריבית גובה אחוז המימון הניתן
ריבית נמוכה מתחת ל-45% מימון
ריבית בינונית עד 60% מימון
ריבית יקרה 60% מימון ומעלה

דירוג האשראי

מערכת נתוני האשראי מאפשרת לגופי המימון לקבל תמונת מצב מדויקת על ההתנהלות הפיננסית של מבקש ההלוואה. ככל ודירוג האשראי יהיה נמוך יותר, כך גם גובה הריבית יתייקר בגלל הסיכון הנלווה להלוואה. מי שיש לו דירוג אשראי גבוה יכול להיעזר בו ככלי להוזלת גובה הריבית. בגלל נתון זה רבים מחפשים למחוק בי די אי שלילי ולתקן רשמים לא טובים עבורם.

 

יכולת החזר

גובה ההחזר החודשי חייב להיות כזה שהלווה יכול לעמוד בו. ככל שגובה ההחזר החודשי תופס חלק נרחב יותר מיכולת ההחזר של הלווה, כך גם הריבית תהיה גבוהה יותר. על פי הנחיות בנק ישראל גובה ההחזר החודשי חייב לעמוד על פחות מ40% מגובה ההכנסה הפנויה. ככל שההחזר החודשי תופס חלק נמוך יותר מההכנסה שלכם, כך גובה הריבית יהיה נמוך בהתאם.

 

ניהול המשכנתא

אם יש מי שינהל את תיק המשכנתא בצורה מקצועית ונכונה, הסיכויים לקבלת ריבית נמוכה יותר יגברו בהתאם. הרי יועץ משכנתאות יודע את אשר לפניו וכך הוא יודע לנהל משא ומתן להוזלת מחיר הריביות. לעומתו, אדם פרטי הלוקח משכנתא באופן עצמאי לא בהכרח ידע לנהל משא ומתן יעיל וכך סיכויים לקבלת ריבית נמוכה יורדים משמעותית.

 

לסיכום

ניתן לסכן כי הנתונים העיקריים המשפיעים על גובה הריבית במשכנתא הם גובה אחוזי המימון, יחס ההחזר מתוך ההכנסה הפנויה ודירוג האשראי של הלווה. כמו שאתם מבינים, ישנם עוד פרמטרים העשויים להשפיע על גובה הריבית. כאן ציינו את המשפיעים העיקריים שחשוב להכיר.

יחד עם זאת חשוב לציין כי כאשר רוצים משכנתא משתלמת למרות שוק המשכנתאות הלא יציב, חייבים לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי של יועץ משכנתאות שיידע לכוון אתכם בדרך הנכונה ולעשות מה שצריך לצורך קבלת משכנתא משתלמת יותר. חבל לחסוך אלפי שקלים בודדים בעת לקיחת המשכנתא עבור ייעוץ משכנתא, ולשלם מחיר יקר בטווח הרחוק על ריביות משכנתא יקרות במאות אלפי שקלים.

מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *