אם נפגעתם בתאונת דרכים, אתם זכאים להגיש תביעה לחברת הביטוח כדי לקבל פיצויים. חשוב שתדעו כי ניהול נכוו של שלבי התביעה באמצעות עו"ד, יאפשר לכם לקבל באופן היעיל ביותר את הפיצויים המקסימליים שמגיעים לכם בעקבות התאונה. אם אתם רוצים לדעת מהם השלבים הללו, כדאי שתקראו את השורות הבאות, בהן יופיעו בפניכם כל הפרטים בנוגע לשלבים לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים.

 

השלב הראשון

השלב הראשון הוא יצירת קשר עם עו"ד שמתמחה בתאונות דרכים. חשוב שתדעו כי אתם יכולים להגיש תביעה באופן עצמאי לבית המשפט, אך ההמלצה היא להגיע להסתייע בשירותיו של עורך דין שמכיר היטב את השלבים.
ליווי של עורך דין יאפשר לכם להיות בטוחים שהתיק שלכם בידיים טובות ומקצועיות.

 

השלב השני

השלב השני בתביעה לאחר תאונת דרכים מתחיל קודם במענה על שאלונים פנימיים. השאלונים כוללים את הפרטים הבאים אודות התאונה:

  • סוג הרכב שהיה מעורב בתאונה
  • הפוליסה שבה מבוטח הנהג
  • סוג התאונה (למשל, האם מדובר בתאונת עבודה) ועוד

הפרטים הללו חשובים מאוד ועשויים להשפיע על האופן שבו התיק יתנהל. הנפגע עונה על שאלונים אלו ומציין גם אודות הפגיעה שנגרמה לו בעקבות התאונה. אם מדובר למשל בנזקים אורתופדיים בלבד או נוירולוגים או גם וגם.

 

השלב השלישי

בשלב זה עורכים איסוף של החומר הרפואי הרלוונטי. המטרה היא להוכיח בסופו של דבר את הנזק שנגרם לכם. חשוב שתדעו כי כדי שתוכלו לבדוק את האפשרות שלכם לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים, עליכם לאסוף מראש את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים. אם התפניתם למיון למשל מיד לאחר התאונה, אתם צריכים להשיג את הסיכומים הרפואיים שניתנו לכם בעת השחרור מבית החולים.

 

השלב הרביעי

שלב זה כולל את הגשת המסמכים לבית המשפט. במהלך ניהול התביעה, בית המשפט ממנה מומחה רפואי מטעמו שיקבע מהו הנזק הרפואי שנגרם לכם לאחר התאונה ויבחן האם מגיעים לכם אחוזי נכות ובכמה אחוזים מדובר.
חוות הדעת של מומחה זה עשויה לשנות את גורלה של התביעה שלכם לטוב או לרע. למעשה, זהו השלב החשוב ביותר בהגשת התביעה.

 

השלב החמישי

שלב זה מגיע לאחר שהרופא המומחה מטעם בית המשפט קבע את היקף אחוזי הנכות של הנפגע לאחר תאונת הדרכים. בשלב זה, נקבע גם סכום הפיצויים שמגיעים לנפגע לאחר התאונה. ישנם כללים משפטיים שקובעים כמה שווים אחוזי הנכות עבור הנפגע (בהתאם למקצוע שלו, לגילו וליכולת שלו להשתכר).

 

לסיכום

טיפ חשוב מאתנו: אם מאיזושהי סיבה, אתם בוחרים להגיש את התביעה באופן עצמי, שימו לב שבהגעתכם אל הרופא, אתם אינכם מפריזים בסבל שאתם חווים. תהיו אותנטיים. הרופא לא צריך חוש מיוחד בשביל לשים לב שאתם מנסים לנפח את הפיצויים שמגיעים לכם והדבר עשוי לפגוע בכם בסופו של דבר.

מהם השלבים לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *