מדריך פיננסים לעובד הצעיר

שנות העשרים יכולות להיות מסעירות ומרגשות: טיולים בחו"ל, לימודים אקדמיים, היכרויות חדשות ועצמאות שלא הכרתם קודם, אבל למרות שפחות נעים לדבר על זה – זו גם התקופה שבה אתם מקבלים הזדמנות חד פעמית לבנות את העתיד שלכם.

ביטחון כלכלי וחיי נוחות בהמשך החיים, תלויים במה שתעשו עם החיים שלכם ממש עכשיו.

אז איך שומרים על איכות חיים, נהנים מהגיל הכי חופשי ומשוחרר וגם בונים את העתיד?

 

למצוא את עצמכם או לבנות ביטחון כלכלי

עד לפני דור אחד, או שניים, תחילת שנות העשרים היה הזמן המקובל להתחתן ולהקים משפחה. באופן טבעי, הסטטוס של הורים לילדים, הכניס את הצעירים של הימים ההם ישירות לתוך המירוץ לבניית עתיד בטוח לילדים ולגיל זקנה, אבל עם השנים, הגיל המקובל להקמת משפחה התרחק לכיוון שנות השלושים והצעירים של ימים אלה מבלים את שנות העשרים שלהם בחווית חופש, למידה והתפתחות אישית.

 

חשוב לציין כי מדובר על תקופה מכוננת וחשובה, המאפשרת לצעירים להגיע בשלים רגשית לשלב הקמת המשפחה, תוך תחושת מיצוי בריאה של חיים חופשיים ללא התחייבויות ודאגות, אבל צעירים רבים גם לא מבינים את החשיבות של יצירת ביטחון פיננסי לשנים הבאות –  בדיוק בגיל הזה.

 

לזכות בכל הקופה

למעשה לא חייבים לוותר על האחד כדי להרוויח את האחר.

בניית הבסיס לביטחון פיננסי כבר בתחילת שנות העשרים לא צריכה לבוא על חשבון התפתחות אישית וחווית חופש, אלא יכולה להתרחש במקביל ויפה שעה אחת קודם.

כדי שלא תגיעו לגיל 40 תוך הבנה שפיספסתם את התקופה המשמעותית ביותר ליצירת בסיס כלכלי בריא ואיתן לעצמכם ולילדים שלכם, קבלו כמה טיפים, שיאפשרו לכם לבנות את העתיד שלכם באופן כמעט פסיבי:

  1. התחילו חיסכון פנסיוני כבר עכשיו! אתם מרוויחים טוב, מבלים וחיים את החיים הטובים. כמה מאות שקלים בחודש לא יפריעו לכם להמשיך להנות, אלא רק יאפשרו לכם לחיות טוב יותר, כשתהיו מבוגרים.
  2. פתחו כבר עכשיו חיסכון להון עצמי, לקניית בית כדי שיהיה לכם יותר קל כשתגיעו לרגע האמת.
  3. את החסכונות שלכם פתחו בבית השקעות, או חברת ביטוח ולא בבנק. כך תוכלו לחסוך בתנאים גמישים יותר וגם לקבל תשואה טובה יותר.
  4. השקיעו בלימודים אקדמיים! גם אם אתם לא מתכננים לעסוק בתחום הלימודים שלכם, לא תאמינו כמה לתות עדיין נפתחות בקלות רבה יותר כשיש לכם תואר ביד.
  5. אל תשתמשו בכספי פיצויים לאחר עזיבת עבודה! אלה כספים שנחסכו לטובת הפנסיה שלכם. אם תשתמשו בהם עכשיו,  לא יהיה לכם מספיק בגיל פרישה. שמרו את הכסף הזה בחיסכון לטווח ארוך, עם ריסק גבוה ותשואה גבוהה, בבית השקעות איכותי ואמין.

 

לסיכום

נכון שמונחים כמו "פנסיה", "גיל פרישה" "בית השקעות" ואפילו "הון עצמי" לא נשמעים הכי סקסיים כשאתם עסוקים בדייטים, טיולים ובילויים, אבל זכרו שהגיל הזה לא נמשך לנצח וכדאי להכין את הקרקע, כדי שגם העתיד שלכם יהיה מהנה ומספק כמו ההווה. למידע נוסף אודות החזרי מס, אתם יכולים לבדוק גם באתר https://indigofinance.co.il.

 

מגדל של מטבעות

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

פטור ממס הכנסה לנכים - המדריך המלא

פטור ממס הכנסה לנכים - המדריך המלא

פטור ממס הכנסה לנכים – המדריך המלא. למי שעומד על זכויותיו ולא מתפשר, כי מה שמגיע לנו – מגיע לנו.…
איך הפכה העיר אשדוד למקום שמושך משקיעים רבים

איך הפכה העיר אשדוד למקום שמושך משקיעים רבים

העיר החמישית בגודלה בארץ, בעלת הנמל והחופים היפים הנמצאת במחוז הדרומי הפכה להיות יעד שמושך משקיעים רבים. משרדי הייטק, בניינים,…
4 סיבות לפנות לאתר דרושים לחיפוש עבודה

4 סיבות לפנות לאתר דרושים לחיפוש עבודה

מנסים כבר תקופה לחפש עבודה ללא הצלחה, והמשרות שאתם מוצאים הן לא המשרות בהן אתם רוצים לעבוד? תהליך חיפוש עבודה…
מהם השלבים לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים

מהם השלבים לקבלת פיצויים לאחר תאונת דרכים

אם נפגעתם בתאונת דרכים, אתם זכאים להגיש תביעה לחברת הביטוח כדי לקבל פיצויים. חשוב שתדעו כי ניהול נכוו של שלבי…