למה כדאי להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות?

אחרי שמגפת הקורונה טלטלה את העולם, לא מעט אנשים הגיעו למסקנה שהם לא משקיעים נכון את הכסף שלהם. העובדה שלא היה אפשר לטוס או לטייל, גרמה ללא מעט אנשים לגלות שנשאר להם בסוף השנה סכום לא מבוטל של כסף. חלק מאותם אנשים השקיעו את הכסף בשיפוץ או קנייה של בית חדש, חלק בחרו לקנות רכב חדיש יותר מהרכב שיש להם, וחלק בחרו להשקיע במסחר.

כך קרה שהחל מפרוץ מגפת הקורונה – יש ביקוש אדיר להשקעות על ידי משקיעים פרטיים קטנים. אותם משקיעים קטנים מחפשים את הדבר הגדול הבא, את הדרך לתת לכסף שלהם לעבוד בשבילם. אותם אנשים גילו את תחום ההשקעות האלטרנטיביות. אבל מה זה השקעות אלטרנטיביות? ומה היתרון שלהן? ולמה כדאי להשקיע בהן בכלל? כל התשובות – בטקסט.

 

מה זה השקעות אלטרנטיביות

כשאנחנו חושבים על תיק השקעות קלאסי, אנחנו ככל הנראה נחשוב על אגרות חוב, אופציות או מניות. השקעות אלטרנטיביות הן למעשה תחום שהתחיל להתפתח באופן מואץ ב-10 השנים האחרונות, והוא מתייחס להשקעות שאינן השקעות "קלאסיות".

כך למשל, אדם שמשקיע בהשקעות אלטרנטיביות יכול להחליט שהוא שם חלק מהכסף שלו בהשקעה בנדל"ן. דוגמא אחרת היא אדם שמשקיע חלק מהכסף שלו בקרן גידור או כחלק מקבוצת אנג'לים. למעשה, השקעה אלטרנטיבית היא כמעט כל השקעה שאינה סחר באגרות חוב או מניות.

 

מה היתרון של השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות נהנות ממספר יתרונות. ראשית, חלק מההשקעות האלטרנטיביות נהנות מהקלות מס שונות, שמאפשרות לכם להגדיל את הרווחים שלכם. שנית, השקעות אלטרנטיביות נותנות לאדם הפרטי אפשרות לגלות את התחום המתפתח הבא ולהשקיע בו לפני כולם – וכך להנות מעליית ערך משמעותית.

עוד יתרון של השקעות אלטרנטיביות הוא האפשרות להרגיש באופן בלתי אמצעי את התחום שאתה משקיע בו. בעוד שמניה או אגרת חוב הן מושג מעט ערטילאי – יש לא מעט השקעות אלטרנטיביות אשר מאפשרות למשקיע לפגוש את האדם או הנכס שבו הוא משקיע (למשל הלוואות P2P, נדל"ן וכו').

 

למה כדאי להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות

כדאי להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות אם אתם אמיצים, ואם יש לכם "תחושות בטן" טובות. שימו לב שלא כדאי להשקיע בשום סוג של השקעה ללא ייעוץ מבעל מקצוע.

 

סיכום

לסיכום, השקעות אלטרנטיביות יכולות להיות "הדבר החם" הבא. חשוב לציין כי האמור בטקסט זה אינו מהווה ייעוץ או שיווק השקעות. האמור בטקסט אינו מהווה גם ייעוץ או שיווק פנסיוני, או תחליף לכזה. אין לראות בכל האמור ייעוץ או שיווק המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אינדבדואל.

השקעות אלטרנטיביות מאפשרות למשקיע להיות חלוץ, ולהנות ראשון מהרווחים של תחומים מתפתחים. חשוב לזכור שגם השקעות אלטרנטיביות כדאי לבצע בחוכמה תוך הפעלת שיקול דעת ראוי. הדבר שהכי חשוב לזכור בהשקעות, כולל השקעות אלטרנטיביות, הוא מידת החשיבות של פיזור סיכונים.

לחיצת יד

 

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה

ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה

תאונות עבודה קורות המון ועל בסיס יומי. לפעמים אלה כלי העבודה שהונחו במקום הלא נכון ונפלו, לעתים מדובר בהחלקה במדרגות…
משכנתא לא לוקחים לבד - חשיבותו של יועץ המשכנתאות

משכנתא לא לוקחים לבד - חשיבותו של יועץ המשכנתאות

קניית בית במדינת ישראל היא עסק לא פשוט בכלל. מחירי הדיור רק הולכים ותופחים ובהתאם גם גובה המשכנתאות שאנשים נדרשים…
כל מה שחשוב לדעת על משכנתא בפרויקט פינוי בינוי

כל מה שחשוב לדעת על משכנתא בפרויקט פינוי בינוי

עומדים לקחת חלק בפרויקט פינוי בינוי בעיר או בשכונה שלכם? חשוב שתכירו מספר עובדות בנוגע לנושא המשכנתא בפרויקטים מסוג זה.…
כיצד להגיש בקשה לוויזת תייר בסרי לנקה?

כיצד להגיש בקשה לוויזת תייר בסרי לנקה?

מתכננים טיול לסרי לנקה בקרוב? איזה כיף! סרי לנקה היא אכן אחד היעדים המבוקשים, מדובר במדינת אי עם תרבות עשירה,…