למה חשוב לקבל ייעוץ לפני לקיחת משכנתא?

הלוואת משכנתא היא ההלוואה הגבוהה ביותר בחיי הלווה הממוצע. על ריביות הלוואה כזו המחיר הוא גבוה במיוחד והוא יכול להגיע למאות אלפי שקלים. כל שינוי באחוז הריבית הוא משמעותי וניתן להוזיל את מחיר הריבית בעשרות אלפי שקלים בקלות, באמצעות ייעוץ לפני לקיחת משכנתא. אבל לא רק בגלל המחיר חשוב לקחת ייעוץ. ריכזנו כאן מידע בנושא, נקווה שתפיקו ממנו תועלת. מוזמנים להמשיך איתנו. כי יש דברים שחשוב לדעת. 

 

חשיבות תהליך לקיחת משכנתא – ניתן להוזיל את הריבית

לא בכל יום לוקחים משכנתא. מדובר בהלוואה הנלקחת פעם אחת בחיי הישראלי הממוצע. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו משלם מחיר על ריבית גבוהה רק בגלל שהוא לא מכיר בניואנסים הקטנים הנלווים לתהליך. לפני לקיחת משכנתא, חשוב להעמיק בנושא ולצבור כמה שיותר מידע בנושא. תוכלו למצוא מידע כזה באתר ייעוץ משכנתאות מקצועי ולהנות ממידע חינמי. חשוב לציין שמידע כזה לא מהווה חלופה לייעוץ הנדרש.

ייעוץ משכנתא מקצועי

הבנק מרוויח מכל לקיחת משכנתא – מנהלים משא ומתן

חשוב להבין כי הבנק לא מנהל עמותה וכל אישור הלוואת משכנתא שהוא מנפיק, לא מצריכה ממנו להתמודד עם גירעון. ההפך הוא הנכון, מכל הלוואה שהבנק נותן, הוא מרוויח לא מעט אלפים… גם כאשר מדובר בהלוואת משכנתא, הבנק בודק את הסיכון הנלווה לאישור הלוואה שכזו וכך הוא מאשר את הלוואה במחיר מסוים.

את הריבית שהוא יציע, הוא יעדיף לתמחר במחיר גבוה ככל הניתן, כך הוא מגדיל את הרווחים שלו. גם פקידי המשכנתאות בבנק חדורי מטרה; לתמחר את ההלוואה במחיר גבוה ככל הניתן. הרי פקידי המשכנתאות מצ'ופרים בהתאם לרמת התמחור… אין ספק כי כאשר פונים לבנק ליטול הלוואה, חשוב לזכור כי בין הלווה לבין פקיד הבנק יש ניגוד אינטרסים מובהק.

הלווה מעוניין לקבל הלוואה בתנאים זולים ככל הניתן, בעוד שעובד הבנק מעוניין להרוויח מהתיק כמה שיותר. מה עושים במקרה כזה? נעזרים באיש מקצוע מומחה לתחום! יועץ משכנתאות מומחה בניהול משא ומתן ידע להתמקח עם הבנק בכדי להתאים את תנאי המשכנתא ליכולות שלכם.

ייעוץ משכנתא מקצועי

המשכנתא היא עסקה לטווח ארוך

הלוואת משכנתא מתפרסת לתקופה של שלושים שנה במרבית העסקאות. כך תמהיל הלוואה אחד יכול להשפיע על היכולות הכלכליות של הלווה למשך העשורים הבאים… בכדי שהיכולת הכלכלית לא תיפגע, מומלץ לתכנן את תמהיל המשכנתא בצורה נכונה עם ליווי מקצועי של יועץ מומחה לתחום.

 

לסיכום

לפני לקיחת משכנתא, מי שחשוב לו לשלם מחיר יקר, פונה להתייעץ עם המומחים בתחום. כך הוא לא טרוד בעניין הלוואה המצריכה בירוקרטיה רבה. יש מי שמסדיר את העניינים, מנהל משא ומתן עם הבנקים ודואג להתאים את ההלוואה ליכולת הכלכלית הקיימת. כך הלווה מגיע לחתימות בבנק ונהנה מהלוואה משתלמת בתנאים נוחים.

ייעוץ משכנתא מקצועי

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

שוויון הזדמנויות: בחינת ההצטלבות בין זכויות משכנתא ועובדים זרים

שוויון הזדמנויות: בחינת ההצטלבות בין זכויות משכנתא ועובדים זרים

עובדים זרים שהגיעו למדינת ישראל מהווים כבר חלק בלתי נפרד ממנה בעשור האחרון, בעיקר בתחומי החקלאות והסיעוד. העובדים הזרים, על…
החשיבות שבהסכם ממון

החשיבות שבהסכם ממון

הסכם ממון מוצק הוא מרכיב מכריע בכל תוכנית פיננסית מוצלחת. בין אם אתם נכנסים לשותפות עסקית, מתחתנים או יוצאים למיזם…
7 סיבות לקחת משכנתא חוץ בנקאית

7 סיבות לקחת משכנתא חוץ בנקאית

כאשר מדובר בקבלת משכנתא, אנשים רבים פונים אוטומטית לבנקים מסורתיים. עם זאת, ישנה אפשרות חלופית שצוברת פופולריות: משכנתאות חוץ בנקאיות.…
מה הם התנאים לקבלת דירה במחיר למשתכן?

מה הם התנאים לקבלת דירה במחיר למשתכן?

לישראל, כמו מדינות רבות אחרות, קיימות תוכניות למתן אפשרויות דיור בר השגה לתושביה. תוכניות אלו מטרתן לסייע לאנשים ולמשפחות שאולי…