יעוץ לעסקים הוא יעוץ של איש מקצוע לבעלי עסקים קיימים, חדשים או עתידיים, עצמאים ויזמים. מטרת הייעוץ העסקי היא לסייע לאנשי העסקים למקסם את היכולות העסקיות, שלהם ושל העסק, בתחומים מגוונים שקשורים לעולם העסקים. הרעיון הוא לשפר ביצועים, להגיע ליעדים עסקיים ולשמור על העסק במצב מתמיד של צמיחה. אבל , כמה כל זה עולה?

 

מה כולל יעוץ עסקי?

יעוץ עסקי הוא שירות מותאם אישית, באופן כמעט מוחלט. כלומר, היעוץ העסקי יעסוק בדרך כלל בתחומים שהוסכמו בין היועץ לנועץ. ובכל זאת, ישנם מרכיבים בסיסיים שניתן לזהות כמעט בכל סוג של יעוץ לעסקים. אחד המרכיבים הללו הוא ניתוח עסקי שכולל איסוף נתונים ומחקר במטרה לקבוע את  מצבו העכשווי של העסק ושל השוק הרלוונטי.

יעוץ לעסקים יכלול בדרך כלל גם התייחסות לפיתוח אסטרטגיה כוללת ופריטתה לפרטים כמו ייעול תהליכים, פיתוח, שיווק, מכירות וניהול.

מה כולל יעוץ עסקי

סוגי יעוץ

יעוץ עסקי הוא שם כולל לסוגים שונים של יעוץ וביניהם יעוץ תפעולי, יעוץ שיווקי, יעוץ אסטרטגי ועוד. חשוב לזכור שמלבד ההשכלה, המיומנות והניסיון של יועצים עסקיים רבים, ישנם תחומי יעוץ בהם כדאי להעדיף יועץ שהיה בעברו חלק מהתעשייה הרלוונטית כדי להבטיח יעוץ ממוקד בתחומים הנדרשים.

בנוסף, ישנם יועצים שפנו לתחום היעוץ לאחר סיום לימודיהם, על מנת לשלב את הכלים של עולם היעוץ עם הידע התיאורטי הנדרש. מקרים כאלה קיימים בעיקר במקומות שעוסקים בתחום תעשייה מקצועי במובהק, לדוגמה: משפטים, טכנולוגיה, הנדסה ועוד. כמובן שקיימים גם שירותי ייעוץ עסקי שבוחנים את עולם העסקים כולו, עבור יזמים חדשים.

 

תמחור יעוץ עסקי

יועצים עסקיים פועלים בדרך כלל כחלק מחברת ייעוץ עסקי, כעצמאיים או כשכירים של חברות גדולות או של ארגוני תעשייה. מובן שהבחירה כאן כבר יוצרת הבדלי תמחור – יועצים עסקיים שפועלים כשכירים או כעובדי מדינה יהיו בדרך כלל יועצים בתחילת דרכם המקצועית.

מי שמתקדם משם, פועל בדרך כלל באחת התצורות האחרות, במקביל להתקדמות הקריירה. כאשר מדובר על יעוץ עסקי פרטי, בדרך כלל יקבע מראש מחיר לשעת יעוץ או מחיר לפרויקט כולו, שכולל גם שעות יעוץ. בחירה לחברת יעוץ עסקי יכולה להתאים עבור עסקים גדולים שנדרשים למומחים במגוון תחומים, לאחרים יתאים יותר יועץ פרטי, שיוכל להתמקד בצרכים שלהם בלבד.

תמחור יעוץ עסקי

תעריפים של יעוץ לעסקים

יועצים עסקיים עצמאיים קובעים את התעריף שלהם בהתאם לשירות שהם מעניקים. שעת יעוץ עסקי אצל יועץ בעל ניסיון ומוניטין יכולה להגיע גם למחיר של 2,000 ש"ח. פגישה אצל יועץ מתחיל לעסקים תנוע לרוב בין 300 ל-600 ₪ לשעה.

המחירים משתנים כאשר מדובר על עבודה מול חברת ייעוץ עסקי, שם בדרך כלל תיתקלו במחיר פר פרויקט, שכולל גם שעות יעוץ עם מומחים שונים מתוך החברה. פרויקט מקיף, בליווי של חברת ייעוץ עסקי יכול להגיע למחירים שבין 10,000 שקלים ל-50,000 שקלים, בתלות באורך הפרויקט והיקפו.

 

לסיכום

יעוץ עסקי הוא ליווי מקצועי קבוע או זמני, עבור מי שמוצא את עצמו בדילמה עסקית שדורשת התערבות של מומחה. היועץ העסקי הנכון יכול לייצר הבדל גדול בדרכי הפעולה של עסק ובמידת הצלחתו. עלות יעוץ לעסקים תלויה בניסיון והוותק של היועץ, באופי הפרויקט, והאם מדובר ביועץ עסקי או בחברת יועצים.

כמה עולה יעוץ לעסקים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *