כל מה שחשוב לדעת על משכנתא בפרויקט פינוי בינוי

עומדים לקחת חלק בפרויקט פינוי בינוי בעיר או בשכונה שלכם? חשוב שתכירו מספר עובדות בנוגע לנושא המשכנתא בפרויקטים מסוג זה. היכרות עם המושגים ועם חובותיכם וזכויותיכם תסייע לכם להימנע מטעויות ולעמוד על מה שמגיע לכם!

 

מהו פרויקט פינוי בינוי?

פרויקט פינוי בינוי, המכונה גם "התחדשות עירונית", הוא פרויקט שבמטרתו יזם פרטי או רשות כלשהי, מחדשים את אזורי המגורים הוותיקים באזור. זאת תוך שדרוג, שיפור וחיזוק תשתיות, בנייני מגורים ושטחי ציבור. עוד אודות פרויקטים מסוג זה, תוכלו לקרוא באתר הבא: https://terra.ltd

 

פרויקט פינוי בינוי בערים השונות

במקרה של פרויקט פינוי בינוי, ניתן לעמוד על ההבדל בין הערים השונות, כפי שתוכלו לקרוא כאן: פינוי בינוי – ההבדל בין הערים השונות. בין ערים שונות יש הבדלים מסוימים – למשל כמה אזורים יש לחדש, מי היזמים והקבלנים, מה יחס הרשות העירונית לפרויקט ועוד. ההבדל בין הערים ישפיע גם על נושאים כמו מיסוי או משכנתא.

 

מהי משכנתא – על רגל אחת…

הלוואה לצורך רכישת דירה היא דבר שמשפחות רבות בישראל זקוקות לו ונעזרות בו. כאשר הבנק מעניק את ההלוואה, למעשה ניתנת לו זכות משכנתא – כלומר, הבנק יכול להעמיד למכירה את דירתו של הדייר במקרה שאינו פורע את חובו מההלוואה.

 

מושגים נוספים שחשוב להכיר!

מקרקעין – קרקע בישראל, לרבות מבנים ובניינים, נכסים או בתים אשר מחוברים לקרקע דרך קבע (לא ארעיים).

זכות במקרקעין – על פי החוק, הזכות במקרקעין מוגדרת לפי הבעלות, החכירה למשך למעלה מ- 25 שנים או ההרשאה לשימוש במקרקעין שהיא כבעלות או חכירה.

חוק מיסוי מקרקעין בישראל – בשמו הרשמי: חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) התשכ"ג-1963. החוק שמגדיר את תחום המיסוי בעסקאות מקרקעין ובכלל זה גם מיסוי על הלוואות ומשכנתא.

 

הקשר בין משכנתא לפרויקט פינוי בינוי

בפרויקט פינוי בינוי, היזם נוטל הלוואה על מנת לממן את הפרויקט. במקרים רבים, מי שמעניק את ההלוואה הוא בנק כלשהו, שמלבד הכסף מעניק גם ליווי בנקאי לפרויקט. ההבטחה שהבנק מקבל בתמורה מהיזם, היא שיעבוד מלא של הקרקע, זאת במקרה שהיזם לא יפרע את ההלוואה. כלומר, במקרה של אי עמידה בתנאי ההחזר להלוואה, הבנק יהיה רשאי לדרוש את מכירת הקרקע כדי להחזיר לעצמו את שווי הערבויות.

 

פינוי בינוי בירושלים – התייעצו עם המומחים

יש לכם שאלות בנוגע למיסוי מקרקעין או לנושאי משכנתא בפרויקט התחדשות עירונית או פינוי בינוי בעיר ירושלים? מומלץ לפנות לחברת 'טרא (התחדשות)'. חברת 'טרא (התחדשות)' היא חברה מובילה ויזמית הפועלת בתחום ההתחדשות העירונית בירושלים מזה שנים.

'טרא (התחדשות)' ידועה בחוסנה הכלכלי והעסקי, והיא מתאפיינת בשנים רבות של ניסיון. החברה התמחתה בייזום, בתכנון, בניהול ובביצוע של פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית בעיר הבירה ירושלים.

פנו לסוכן על מנת שתכירו את זכויותיכם וחובותיכם!

פרויקט בנייה

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

כל המידע שתצטרכו על חברות בישראל רק באתר החברות!  

כל המידע שתצטרכו על חברות בישראל רק באתר החברות!  

כולנו מוצאים את עצמנו מנהלים שיתוף פעולה מסוג זה או אחר, מול חברות ועסקים. על פי רוב, כאנשים פרטיים אנחנו…
כך תמצאו דירות להשכרה ביפו שוק הפשפשים

כך תמצאו דירות להשכרה ביפו שוק הפשפשים

מחירי הדירות העצומים, יחד עם העובדה שלפעמים אנשים מסוימים יודעים שהם אמורים לגור במקום מסוים לפרק זמן קצוב, מובילים לכך…
מה הוא ביטוח בניין משותף ולמי הוא מתאים?

מה הוא ביטוח בניין משותף ולמי הוא מתאים?

קניתם דירה משלכם ואתם כבר משלמים גם החזר משכנתא וגם ביטוח משכנתא. אתם לא מחפשים הוצאות נוספות. אבל אתם לא…
מה זה ביטוח מבנה משותף?

מה זה ביטוח מבנה משותף?

רכשתם דירה, לקחתם משכנתא ובמסגרת תהליך לקיחת המשכנתא רכשתם ביטוח דירה. וכאן כדאי לדעת, ביטוח דירה הוא לא ביטוח המעניק…