מרפסת ביתית ידועה כמרחב פתוח שמאפשר ליהנות מבריזה נעימה, ציוץ ציפורים ונוף אורבני. רבים מאתנו רוצים להחזיק בה, אך מעטים יודעים איך לתפעל אותה. מדריך זה עולה לאתר, כדי להציג בפניכם את השלבים שיובילו לתוצאה הרצויה. הישארו כאן ותגלו איך תוכלו להגשים את החלום וליהנות ממרחב שיאפשר ישיבה לאורך כל שעות היום.

 

שלב ראשון: בצעו מדידות

זו העת להכין סרט מדידה, עפרון ומחק. שכן, אלה יאפשרו לכם לבצע את הפעולה הבסיסית שחיונית ליישום השלבים הבאים. נציין שעליכם לערוך מדידות קפדניות של שני האזורים הבאים:

  1. מתחם הישיבה –חשוב לעשות זאת, כדי שתוכלו לבחור בהמשך ברהיטים ופריטים תואמים שלא יעמיסו על החלל
  2. תקרה: יש לבצע מדידות של התקרה או הקיר שנמצא מעל דלת הכניסה למרפסת. שכן, אלה יאפשרו לרכוש פתרון הצללה תואם מבחינת הגובה, הרוחב והאורך

שלב ראשון_ בצעו מדידות

 

שלב שני: תתקינו פתרון הצללה

כידוע, כל מרפסת מאופיינת במרחב שונה. יש מרפסות רחבות שאין מעליהן קומה נוספת, כך שניתן להתקין בהן שמשיות לגינה, מכיוון שאין הגבלה של גובה. לעומת זאת, ישנם דיירים שמתגוררים במרפסות שגובלות עם תקרות נמוכות והם צריכים למצוא פתרון אחר, כמו מסכי גלילה או ברזנטים.

 

שלב שלישי: תבחרו רהיטי חוץ איכותיים

הגיע הזמן להתבונן בקטלוגים של חברות ריהוט מוכרות, משום שאלה יאפשרו לכם לבחור ברהיטים שמתאימים למרפסת הביתית בהתאם ל – 3 הפרמטרים הבאים:

  1. עיצוב: יש מגוון עצום של חומרים שמהם מרכיבים רהיטי חוץ. מדובר לצורך הדוגמא בעץ, מתכת וכו'
  2. מידות: תחזרו לשלב הראשוני ותבחרו ברהיטים שיאפשרו לשבת בנוחות וגם ישאירו מרחב פנוי
  3. איכות: תכירו את הפרמטר החשוב ביותר. בחרנו להרחיב אודותיו, מכיוון שהוא יאפשר לכם ליהנות מרהיטים מעוצבים ונוחים לאורך שנים. שכן, זה ידוע שרהיטי חוץ עשויים להיפגע מנזקי מזג אוויר שונים, לדוגמא: שמש חזקה, גשמים ורוחות. כך שבחירה ברהיטים איכותיים תעלה את הסיכויים לשמירתם לאורך זמן

 

שלב רביעי: תוסיפו אדניות

זה לא סוד, רבים מאתנו חולמים על מרפסת שמאובזרת בעציצים מסוגים שונים. זה הרי ידוע שאנו רוצים לשבת במרחב פתוח, פסטורלי וירוק. העניין הוא שלכל אחד יש צורך שונה. יש אנשים שרוצים להחזיק בעציצים מסוג אחד, בעוד אחרים מעדיפים עציצים מסוג אחר. לכן, נציע להכין רשימה מסודרת שתכלול את כל העציצים האהובים עליכם. לדוגמא:

  • עציצי תבלין: בזיליקום, נענע, זעתר, מנטה
  • עצי נוי: תפוז סיני, עץ אשכוליות, עץ לימונים
  • פרחים: סחלב, יערת הדבש, ציפורן, וורדים

 

מילים אחרונות לסיום

הגעתם לשלב האחרון במדריך שיאפשר לכם להניח את שתי הרגליים על גבי הדום וליהנות ממרפסת חלומית, ירוקה ומוצלת. בשלב זה נותר לנו רק לאחל שתשמרו על תכולתה, כדי שזו תשמש אתכם לאורך כל השנה.

שלב שלישי_ תבחרו רהיטי חוץ איכותיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *