4 טיפים פיננסים לגיל השלישי

לא מעט מבוגרים בני שישים ומעלה שזכו להיכנס למועדון הגיל השלישי, מדווחים על נחת מהילידים, תקופה נחמדה, אך למרות זאת הם סובלים מלחץ כלכלי. כדי להצליח פיננסית בגיל המבוגר, משתדלים להיערך מראש ככל הניתן. דואגים להשקיע בנכסים מניבים ככל שהיד משגת, מתכננים פיננסית את הצעדים הכלכליים, מתכננים פרישה ודואגים לטופ שבטופ. אך מה עושים כאשר נכנסים לקטגוריה ורואים שעדיין אין הקומץ משביע את הארי? גובה ההכנסה החודשית ירד, קצבת הפנסיה זעומה ואם יש דרך להגדיל את ההכנסה החודשית, שווה לבדוק מהי. קבלו טיפים פיננסיים לגיל השלישי.

 

מהי רמת החיים שלכם?

לפני הכל חשוב לבדוק מה גובה רמת החיים שלכם והאם רמת ההכנסה שלכם ירדה או שרמת החיים שלכם עלתה. בלא מעט מקרים מגלים כי רמת החיים גבוהה מאוד מאוד וכך קשה לעמוד בסטנדרטים הגבוהים. כדאי במקרה כזה לצמצם את רמת החיים.

 

חיפוש אחר מקור הכנסה מתאים

לאחר היציאה לפנסיה לא כל אחד מסוגל לעבוד בעוד מקום עבודה. אך אם אתם מצליחים למצוא מקום עבודה מתאים שלא מצריך ממכם הרבה כוח, כדאי לבדוק זאת. מקור הכנסה נוסף יכול להיות באמצעות משכנתא הפוכה או מודל ירושה עצמית.

 

משכנתא הפוכה

מדובר במשכנתא הנלקחת תמורת שעבוד הנכס בו האדם מתגורר. הוא מקבל תמורה לדירה, ממשיך לדגור בה ורק לאחר פטירתו יורשיו מסלקים את ההלוואה. הלוואה זו לא מצריכה תשלום החזר חודשי, אך היא גם יקרה והיא צוברת ריבית דריבית יקרה.

 

ירושה עצמית

מודל ירושה עצמית מאפשר מכירת נכס והמשך מגורים בו למרות המכירה. האדם מקבל תמורה לדירתו, ממשיך להתגורר בה למרות זאת ורק לאחר פטירתו הדירה עוברת לידי המשקיע. מדובר במודל חדשני המצליח לסייע למאות מבוגרים בישראל.

 

האם מגיעים לכם החזרי מס?

מבוגרים בני שישים ומעלה זכאים להטבות בתשלום מיסים. אם מכרתם נכס כשהייתם בני שדיים ומעלה ושילמתם מס שבח, אתם זכאים לקבלת תשלום מס שבח. כדי להכיר את זכויות המס שלכם לעומק כדאי לפנות לאיש מקצוע מומחה בתחום שיבדוק את הנתונים שלכם בתשומת לב.

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך

אם אתם בעלי נכסים רבים ואתם מעוניינים שיהיה מי שימשיך לנהל את הנכסים גם כשתהיו מבוגרים יותר, ההמלצה היא לערוך ייפוי כוח מתמשך שיתן לכם מענה בעת הצורך. במסגרת הייפוי תוכלו להסמיך אדם לניהול הנכסים שלכם, אתם תקבעו מה יהיה תחת סמכותו וכך תהיו רגועים שהעניינים מנוהלים על הצד הטוב ביותר.

 

לסיכום

הגיל השלישי ידוע כגיל בו לא קל להגדיל מקור הכנסה. מסיבה זו כדאי להיערך לתקופה זו ככל הניתן. חכן עיניו בראשו. אם יש באפשרותכם לרכוש בצעירותכם נכס מניב ממנו תהיה לכם הכנסה יציבה בעתיד, יהיה לכם קל יותר. בהצלחה.

כסף

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

לא סומכים על כל אחד: כך תקנו זהב אמיתי אונליין

לא סומכים על כל אחד: כך תקנו זהב אמיתי אונליין

רבים מאתנו שמעו לאחרונה על המקרה שאירע לאדם ממרכז הארץ שביצע רכישה שגויה של זהב ברשת. אם הייתם בחלל החיצון…
מדור לדור - כך תנהלו את העושר המשפחתי בצורה נכונה

מדור לדור - כך תנהלו את העושר המשפחתי בצורה נכונה

יש לכם הון משפחתי ואם רוצים לשמר אותו, להגדיל אותו ובעיקר, לנהל אותו בצורה יעילה ונכונה. ניהול עושר הוא מונח…
מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

ריבית המשכנתא שלכם מושפעת מתנאי המשכנתא השונים. כאן ריכזנו את מה שכדאי לדעת כאשר מעוניינים בריבית משכנתא נמוכה. כי בסופו…
מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה שיכריע בסופו של דבר אם המשכנתא שלכם משתלמת או לא, זו הריבית. גובה ריבית המשכנתא משליכה על יוקר המשכנתא…