עובדים מודרניים, בבחירת מקום העבודה, מצפים לקבל יותר הטבות מהחברה מאשר בעבר. מכאן שעל המעסיקים למצוא איזון חדש בין סביבת עבודה פרודוקטיבית והטבות רלוונטיות לעובדים. רוב החברות מסכימות שהנכס היקר ביותר שלהן הוא האנשים. חשוב להבין שניתן לגרום לצוות המודרני לעבוד בצורה פרודוקטיבית לא רק על ידי משכורות גבוהות. יש הרבה דרכים טובות יותר לשמור על העובדים מאושרים ומעורבים.

 

חשיבות של מתן הטבות לעובדים

הטבות לעובדים יאפשרו לרוב החברות, שעדיין לא ניצלו במלואן את האטרקטיביות של תמריצים לא פיננסיים, למשוך כוח אדם איכותי לארגון. אבל אילו הטבות באמת חשובות לעובדים? אם השכר לא תמיד משחק תפקיד מכריע, מה כדאי לעשות? התשובות עשויות להפתיע אתכם. ריכזנו כאן מספר הטבות מרכזיות, שמספקות ערך מרבי ביותר לעובדים ושכל מנהלות משאבי אנוש חייבות להכיר.

ביטוח בריאות
מחקרים רבים מראים שהעובדים מעריכים את ביטוח הבריאות יותר מהעלאות שכר. קודם כל, זו בדיוק ההטבה לצוות שנותנת את השקט הנפשי שמגיע עם הידיעה שאדם ויקיריו מבוטחים במקרה של תאונה   או מחלה קשה. על מנת לאפשר לעובדים ליהנות מביטוח בריאות מורחב ואיכותי, מומלץ להיעזר בשירות של יועץ ביטוח בריאות של פרש קונספט, שידע לאפיין את כוח האדם במקום העבודה ולהתאים את הביטוח הנכון ביותר לעובדים. בנוסף אסור לשכוח שלביטוח בריאות יש לא מעט יתרונות גם בצד של המעסיק. כתוצאה מטיפול רפואי איכותי וטיפול מונע, מצטמצם מספר ההיעדרויות של עובדים עקב מחלות. יתרון נוסף של מערכת זו הוא מעורבות אנשים בתהליך העבודה, שכן הטבה כזו מעניקה לצוות תחושת אכפתיות מהמעסיק.

חשיבות של מתן הטבות לעובדים

 

חופשה בתשלום

זמן חופשי הוא המתנה היקרה ביותר שיש לאנשים, כי יש רק כמות מוגבלת ממנו. תמיד אפשר להרוויח יותר כסף, אבל אי אפשר להרוויח יותר זמן. הזמן הוא בעצם החיים שלנו. מכאן, שמתן זמן מנוחה רב ככל האפשר מגביר את המוטיבציה של הצוות. הרבה פעמים אנשים מעריכים את ההטבה הזאת אפילו יותר מהעלאת שכר.

 

בונוסים על ביצועים

ליעילותם של תמריצים כספיים, במיוחד העלאות שכר פשוטות, יש גבולות. עם זאת, זה לא אומר שהבונוסים החומריים לא עובדים בכלל. על מנהלות משאבי אנוש לקשר בין תגמול כספי לרגשות חיוביים שגורמים לעובדים להתלהב מהעבודה שלהם. מתן הטבות בצורת בונוסים עבור הגדלת הפרודוקטיביות יהיו הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. הם יאפשרו לעובדים להרגיש מועצמים ויעודדו אותם לשפר את מצבם הכלכלי. על ידי הפיכתם למשתתפים מלאים בתהליך, העובדים יהיו מונעים להשיג את התוצאות הטובות ביותר בעבודה.

 

סיכום

עובדים של היום מצפים ליותר ממקום העבודה שבחרו והמשימה של המעסיק היא ליצור מקום עבודה נוח ומהנה. על המעסיקים ומנהלות משאבי אנוש לשקול בכובד ראש את סוגיית התמריצים שיטיבו עם העובדים ויאפשרו שגשוג וצמיחה של החברה.

בונוסים על ביצועים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *