קרן הפנסיה היא החיסכון החשוב ביותר בחיים שלכם. הפנסיה הולכת להיות מקור ההכנסה העיקרי שלכם לאחר שתפרשו מעבודה. כל גוף פיננסי שבו תפקידו את הפנסיה שלכם הולך לגבות מכם כסף תמורתה, אבל חשוב להבין שהגובה של סכום הכסף הזה בהחלט יכול לרדת לפי הבקשה שלכם.

 

ניהול קרן פנסיה

דמי ניהול פנסיה הם הדרך של הגוף הפיננסי שמנהל את קרן הפנסיה שלכם להרוויח כסף. כמו כל השקעה בשוק ההון, גם הפנסיה שלכם היא כלי פיננסי שמישהו מתפעל אותו. ניהול קרן הפנסיה כולל השקעה באפיקים הנכונים, וניסיון למיקסום רווחים תוך כדי צמצום רמת הסיכון.

ניהול קרן פנסיה

למה הורדת דמי הניהול היא דבר כל כך חשוב

עוד לפני שנבין האם בכלל ניתן להוריד אותם, חשוב להבין מדוע ההורדה הזו היא דבר כל כך חשוב. דמי הניהול אמנם מהווים אחוזים בודדים מקרן הפנסיה שלכם, אולם כאשר אנחנו מסתכלים לטווח האורך השווי שלהם יכול להיות מאות אלפי שקלים. הורדת דמי הניהול תשרת אתכם בטווח הארוך בכך שהיא תשאיר יותר כסף מקרן הפנסיה שלכם אצלכם בכיס.

 

האם אפשר להוריד את דמי הניהול

התשובה לשאלה הזו היא חיובית בהחלט. דמי הניהול הם לא דבר קשיח, ועם קצת מיקוח מול נציג של קרן הפנסיה תוכלו לקבל דמי ניהול מופחתים. אל תהססו גם להצהיר בפני הסוכן של הקרן שאם דמי הניהול לא ירדו תאלצו לבצע ניוד של קרן הפנסיה לטובת חברה אחרת. החברות מעוניינות בכסף שלכם, וסביר להניח שלאחר האמירה הזו יציעו לכם דמי ניהול נמוכים יותר.

האם אפשר להוריד את דמי הניהול

מה עוד חשוב לעשות

מלבד דמי הניהול, עוד דבר שחשוב לעשות עם קרן הפנסיה שלכם הוא לבדוק את אפיקי ההשקעה של הכסף שלכם. קרנות פנסיה מושקעות בשוק ההון, מה שאומר שככל שהסיכון שאתם לוקחים והא גבוה יותר כך הסיכוי לרווח עולה. את המצב בשוק ההון קשה לחזות, אולם מקובל שככל שיש לכם יותר זמן עד הפרישה כך רמת הסיכון שאתם יכולים לקחת על הכסף שלכם גבוהה יותר.

מנגד, ככל שאתם מתקרבים לגיל הפרישה עליכם ללכת על השקעות יותר סולידיות. בכל מקרה, השינויים הללו צריכים להיעשות תחת פיקוח שלכם, כדי לא להגיע למצב שבו אתם מפסידים כסף או חלילה מגיעים לפרישה מיד לאחר התרסקות של הבורסה. התפקיד שלכם הוא לבדוק שמנהלי הקרן מנהלים אותה בצורה הטובה יותר מבחינתכם.

 

לסיכום

דמי ניהול הם הדרך של החברה שמנהלת את הפנסיה שלכם להרוויח כסף. גובה דמי הניהול משתנה, אולם מה שחשוב לדעת הוא שלא מדובר על סכום קשיח, ובעזרת מיקוח בהחלט ניתן להוריד את גובה דמי הניהול. החשיבות של הורדת דמי הניהול נובעת מכך שהפנסיה היא השקעה לטווח ארוך, ועם הזמן הסכום שנצבר בדמי הניהול יכול להיות משמעותי מאוד עבורכם.

מהם דמי ניהול פנסיה והאם ניתן להפחית אותם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *