אנשים מוצאים את עצמם מתלבטים מה לקחת, הלוואה או משכנתא. וההתלבטות הזו מובנת. לקיחת משכנתא מלווה בהליך בירוקרטי לא פשוט. כאן ריכזנו עבורכם מידע בנושא. נקווה שהוא יהיה לכם לעזר. אז בואו נתחיל.

 

מתי ניתן לקחת משכנתא?

משכנתא היא הלוואה הניתנת תמורת שיעבוד נכס. לרוב, כאשר רוכשים נכס, לוקחים הלוואת משכנתא מהבנק. עם השנים יתרת המשכנתא מצטמצמת וניתן לשעבד את הנכס לטובת משכנתא נוספת. כדי לקבל הלוואת משכנתא על נכס קיים חשוב לזכור כי צריך לעבור תהליך בירוקרטי לא פשוט. את המשכנתא ניתן לקבל כל עוד ולא מומשו כל אחוזי המימון האפשריים על הנכס. אם לדוגמא מדובר בנכס עליו יש משכנתא של 75%, לא יהיה ניתן לקבל עליו משכנתא נוספת…

 

מה תהליך לקיחת משכנתא כולל?

  • הגשת מסמכים לקבלת אישור עקרוני
  • בניית תמהיל משכנתא וניהול משא ומתן להוזלת הריביות.
  • הזמנת שמאי מקרקעין לנכס שיעריך את שוויו בהתאם לדרישות הבנק.
  • תשלום לעורך דין שיטפל ברישום הערת האזהרה על הנכס.
  • תשלום ליועץ משכנתאות שילווה את לקיחת המשכנתא בצורה מקצועית.

 

מתי ניתן לקחת הלוואה לכל מטרה?

הלוואה לכל מטרה היא הלוואה הניתנת ללא בחינת מטרת ההלוואה. היא יכולה להינתן לצורך מימון שיפוץ נכס, עלויות רפואיות, הקמת עסק ועוד. כדי לקבל הלוואה כזו תצטרכו להגיש את המסמכים הנדרשים ולחכות לאישור לקבלת ההלוואה. הליך קבלת הלוואה כזו הוא לא מורכב בכלל ויש רבים המעדיפים אותו על פני לקיחת משכנתא.

 

מה עדיף משכנתא או הלוואה?

באופן כללי כדאי לזכור כי הלוואת משכנתא היא ההלוואה בעלת הריביות הנמוכות ביותר במשק. כך אדם המעוניין לגייס מימון למטרה כלשהיא, יכול לשעבד נכס הקיים ברשותו ותמורת המשכון הבנק יכול להציע לו הלוואה בתנאים נוחים יותר ממה שהיה מקבל ללא שעבוד נכס.

מסיבה זו, כל עוד ויש נכס למישכון משתלם למשכן אותו תמורת קבלת הלוואה לכל מטרה. למרות זאת, יש פעמים בהם ההלוואה היא דחופה ולקיחת משכנתא היא תהליך שאורך זמן רב. אם אתם יודעים שאין לכם את הזמן הדרוש לכך, פנו לבקשת הלוואה רגילה ובמקרה הצורך, תמיד תוכלו למחזר את הלוואה להלוואת משכנתא משתלמת.

 

לאילו מטרות לוקחים משכנתא?

ניתן לקבל משכנתא לכל מטרה שהיא כל עוד והיא לא מיועדת לרכישת נכס נוסף. בנטילת משכנתא חשוב לציין שמטרת ההלוואה נשאלת על ידי הגוף המממן ורק אם היא מוצאת חן בעיניו, ההלוואה תאושר. בסופו של דבר, היציבות שיש להלוואת משכנתא היא ברורה, הבנק יודע שגם אם הלווה לא ישלם את המשכנתא יש לו נכס והוא יכול למכור אותו לכיסוי יתרת החוב.

 

לסיכום

כאשר בוחנים את האפשרות לקבלת הלוואה ביחס למשכנתא, חשוב לבדוק את כל הנתונים הסובבים כפי שסיכמנו כאן.

בית ומטבעות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *