מי שזכה לראות מקרוב את העולם שמתחת למים יכול להעיד כמה הוא ממכר, כך שזה לא מפתיע שצלילה נמנית בין ענפי הספורט הימי הפופולריים ביותר. סקרנים? לפני שאתם קופצים למים, כדאי שתעשו ביטוח מתאים.

 

צלילה – ספורט אתגרי

תחושת הרוגע שמתחת למים מבלבלת משהו ועשויה להשכיח מכם את העובדה הפשוטה שמדובר בספורט אתגרי לכל דבר בעניין. ככזה, הוא טומן בחובו לא מעט סכנות ולכן יש להיערך לקראתו בהתאם, בין היתר על ידי רכישת ביטוח מתאים המופיע כהרחבה לביטוח הנסיעות, תחת הכותרת "ספורט אתגרי". בהרחבה זו נמצאים תחומי ספורט נוספים כמו צניחה חופשית, ספארי מדברי ועוד – כלומר שהכיסוי הוא לא רק לפעילויות מתחת למים, אלא גם על פני היבשה ואפילו באוויר.

צלילה – ספורט אתגרי

ביטוח צלילה – רשות או חובה?

חד וחלק, חובה. העולם התת מימי יכול להיות מסוכן וגם מי שנחשבים למנוסים ביותר יכולים להיתפס לא מוכנים ולהיקלע לתאונות שונות ומשונות. ביטוח צלילה לא יכול למנוע זאת, כמובן, אך הוא יאפשר לכם לקבל את הטיפול הרפואי לו אתם זקוקים ויכול להציל את חייכם.

 

כמה עולה ביטוח צלילה?

מכיוון שמדובר בהרחבה, העלות פר יום איננה גבוהה – פחות מ-10 ₪ ליום בסך הכל, עבור ביטוח בינלאומי שדואג לכסות את ההוצאות שלכם ישירות מול הגורם המטפל, בלי שתצטרכו לשלוף את כרטיס האשראי. עם זאת, אם אתם מתכננים צלילות נוספות במהלך השנה (כאמור, ספורט ממכר) כדאי שתרכשו ביטוח צלילה שנתי שעולה כמעט אותו דבר, כך שמדובר בפחות מ-1 ₪ ליום. שווה.

 

הסכנות העומדות בפני צוללנים

עדיין מתלבטים? חושבים שצלילה היא ספורט בטוח? ובכן, אם עושים אותה בצורה זהירה, עם ציוד מתאים, בליווי מדריך או עם ניסיון רב שצברתם בעצמכם – זה נכון. ובכל זאת, יש סכנות ייחודיות לספורט זה ורק ביטוח מתאים ייתן מענה במקרה שהן קורות, חס וחלילה:

  • פגיעות לחץ
  • דקומפרסיה
  • הרעלת חמצן
  • היפוקסיה
  • פגיעות מכניות
  • חשיפה לארס

 

מה כלול בביטוח צלילה?

ביטוח צלילה מציע כיסוי רחב להליכים רפואיים ופרוצדורות שונות שאין להם כיסוי בפוליסת הנסיעות הבסיסית ועשויים להיגרם בגלל כל אחד מהגורמים שמנינו מעלה לצד תרחישים נוספים שעלולים לקרות במהלך הצלילה. במקרים אלו, במיוחד במדינה זרה, צפויות הוצאות כבדות גם עבור טיפול פשוט, קל וחומר כאשר מדובר בתאונת צלילה ופגיעות קשות.

לכן, חשוב שתהיו מכוסים ולא רק עבור הטיפול – פינוי ממקום התאונה, פיצוי בגין ציוד שניזוק או נגנב, תשלום בגין נכות וכיו"ב. לסיכום, ביטוח צלילה הוא דבר הכרחי עבור מי שרוצים להתנסות בספורט הממכר, בין אם באופן חד פעמי או לעתים קרובות. מדובר בביטוח לא יקר עם תמורה גבוהה ביחס למחיר ואם תשאלו אותנו, זה שווה את השקט הנפשי.

ביטוח צלילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *