ביטוח לאומי שליחת מסמכים תאונת עבודה

תאונות עבודה קורות המון ועל בסיס יומי. לפעמים אלה כלי העבודה שהונחו במקום הלא נכון ונפלו, לעתים מדובר בהחלקה במדרגות ולעתים, בשאיפה של חומרים כימיים מסרטנים שגרמו למחלה.

בין אם נפגעתם בדרך למקום העבודה, או במקום העבודה עצמו – במאמר הבא נציג לכם מהם הטפסים שעליכם למלא, על מנת לדווח לביטוח הלאומי על תאונת העבודה שלכם. כך, תוכלו לקבל את הזכויות שמגיעות לכם.

 

3 סוגי תאונות עבודה

עליכם לדעת כי ישנם שלושה סוגים של תאונות עבודה. הראשון הוא תאונה שקרתה במהלך העבודה, בעקבות העבודה ובדרך אל ומהעבודה. למשל עובד אשר יצא בבוקר לעבודה ובדרך, החליק ושבר את הרגל או עובד שהחליק במשרד.

הסוג השני הוא מחלת מקצוע, והוא מתייחס למחלות אשר מוגדרות בתקנות כי הן מחלות שנוצרו כתוצאה מסביבת העבודה או מחשיפה לחומרים. הסוג השלישי, הוא מיקרוטראומה והוא מתייחס לפגיעה שנוצרה כתוצאה מפעולה רפטטיבית בעבודה. למשל טבח שקילף כמויות גדולות במשך זמן רב ונפגע בשורש כף ידו.

 

דמי פגיעה

ישנם כאלו אשר כושר העבודה שלהם נפגע, בעקבות התאונה. במצב כזה, שבו אדם לא יכול לחזור לעבוד בגלל התאונה שקרתה לו, ישנו פיצוי של דמי פגיעה. הם ניתנים לאורך הזמן שבו האדם שנפגע לא עובד ועד לתקופה של 12 שבועות. כדי לקבל את דמי הפגיעה יש להגיש אישור רפואי מהבדיקה שקרתה לאחר התאונה, ואישור שהוא לא כשיר לעבוד כעת.

מדובר בתעודה של אי כושר עבודה שניתנת על ידי הרופא המטפל. חשוב מאוד לשלוח את הטפסים כולם תוך 12 חודשים ממועד התאונה. יש להתייעץ עם עורך דין חברות ביטוח כדי לוודא כי מילאתם את כל הטפסים הנדרשים.

 

בקשה לקצבת נכות

ישנם מספר טפסים שתצטרכו למלא, אם ברצונכם לקבל קצבת נכות. יש לשלוח טופס תביעה, בצירוף של צילומים רפואיים, תוצאות של הבדיקות שבוצעו, אישורים ומסמכים שמעידים על המגבלות הרפואיות שנוצרו בעקבות התאונה וכל מסמך נוסף שיכול לסייע.

את טוםס התביעה ניתן להגיש אונליין, לצד כתב ויתור סודיות מקוונת. אם אתם לא רוצים לחתום על ויתור סודיות, תצטרכו להדפיס את טופס התביעה המקוון, או למלא טופס תביעה ידני ולהגיש אותם, או באמצעות האתר של המוסד לביטוח לאומי, או פרונטלית באחד הסניפים הקרובים אליכם של ביטוח לאומי.

 

ועדה רפואית

מי שמבקשת קצבת נכות, עתיד לעבור ועדה רפואית. אחרי הגשת התביעה והטפסים הנחוצים, המוסד לביטוח לאומי יזמן אתכם לוועדה רפואית שבה, ייקבעו אחוזי הנכות שלכם.

אל הוועדה אתם צריכים להביא כל מסמך רפואי רלוונטי, שלא צורך לבקשה המקורית, כמובן עם העתקים. מדובר בחוות דעת רפואיות, צילומי רנטגן ופענוחם, חוות דעת רפואיות וכיוב'. מומלץ להגיע לוועדה עם עורך דין שייצג את המבוטח התובע.

חנות של מכונאי

המאמר שימש אתכם?
שתפו אותו בקליק עם החברים

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

לא סומכים על כל אחד: כך תקנו זהב אמיתי אונליין

לא סומכים על כל אחד: כך תקנו זהב אמיתי אונליין

רבים מאתנו שמעו לאחרונה על המקרה שאירע לאדם ממרכז הארץ שביצע רכישה שגויה של זהב ברשת. אם הייתם בחלל החיצון…
מדור לדור - כך תנהלו את העושר המשפחתי בצורה נכונה

מדור לדור - כך תנהלו את העושר המשפחתי בצורה נכונה

יש לכם הון משפחתי ואם רוצים לשמר אותו, להגדיל אותו ובעיקר, לנהל אותו בצורה יעילה ונכונה. ניהול עושר הוא מונח…
מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

ריבית המשכנתא שלכם מושפעת מתנאי המשכנתא השונים. כאן ריכזנו את מה שכדאי לדעת כאשר מעוניינים בריבית משכנתא נמוכה. כי בסופו…
מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה משפיע על גובה ריבית המשכנתא שלכם?

מה שיכריע בסופו של דבר אם המשכנתא שלכם משתלמת או לא, זו הריבית. גובה ריבית המשכנתא משליכה על יוקר המשכנתא…